Selective Yangın Battaniyesi 150X180 Çantalı

Favorilere Ekle
Yangın Battaniyesi Stok Kodu: SP101267
Stok : 0

Selective yangın battaniyesi; fabrika, ev, okul, ofis, otel, hastane, alışveriş merkezi, sinema, tiyatro, kafe v.b yangın çıkabilecek tüm alanlarda kullanıma uygundur.

Selective yangın battaniyesi; fabrika, ev, okul, ofis, otel, hastane, alışveriş merkezi, sinema, tiyatro, kafe v.b yangın çıkabilecek tüm alanlarda kullanıma uygundur.

Yangın başlangıçlarında alevin üzerine örtüldüğünde yangını söndürür.

Yangın battaniyeleri kolay ulaşılabilir olmalıdır. İş yerinin ve çalışma alanının büyüklüğüne göre battaniyelerin sayısını ve boyutlarını değiştirmek mümkündür. Yanmaz battaniye üretiminde tek parça kumaş kullanılır. Bu yöntem battaniyeye maksimum düzeyde sağlamlık katar. Battaniyelerin üretiminde alev almaz ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı iplikler kullanılır. Bu iplikler battaniyelerin daha rahat kullanılmasını sağlamak için dikilen ceplerde ve battaniyenin kenarlarında kullanılır. Cam elyaf kumaştan üretilen battaniyeler kurtarma çalışmalarında da kullanıldığından dolayı yüzeyi dolgulu olarak üretilir.

Yangın Battaniyesi Kullanımı

Yangınların yayılmaması, büyük zararlara yol açarak can kaybına neden olmaması için kısa sürede söndürülmesi önemlidir. Yangın çıktığı anda yapılacak olan ilk müdahale hayat kurtarıcıdır. Yanmaz battaniye yapısı ve sağladığı güvenlik sebebiyle yangını söndürmek ve yayılmasını önlemek için oldukça önemlidir. Yangın battaniyesi oluşan yangının hava ile temasının kesmek için kullanılır. İlerleyen durumlarda ise yangın kaçış anında herhangi bir şekilde zarar görmemek ya da yangında yaralanan birini kurtarmak için kullanılabilir. Yangın güvenliği sağmak, oluşan bir yangında insanların korunma ve tahliyesini sağlamak için iş yerlerinde yangın battaniyesi bulundurmak zorunludur. Yangın battaniyeleri üretildikleri malzeme nedeniyle kesinlikle alev almaz özelliğe sahiptir. Bu battaniyelerin üzerinde bulunan cepler insanların yangın söndürmek ya da yangından kaçmak istediklerinde ellerini korumasını sağlar.

Yorumlar (0)

5.0
1
0
0
0
0

Yorum Yaz


Yorum yapabilmeniz için üye girişi yapmalısınız.